Цікаво про головоломки

25.11.2019

Пірамідка: німецька, японська чи молдавська?

У головоломки, яку в 1972 році  придумав німецький винахідник Уве Мефферт багато назв. Пірамідка Мефферта, Японський тетраедр,Молдавська пірамідка,Пірамідка Рубіка і просто Пірамідка. Нижче спробуємо розібратися з походженням кожної.


Пірамідка Мефферта - Тут все просто. Назвали в честь винахідника. До речі, Уве Мефферт на досягнутому не зупинився і відкрив власну компанію. Фірма Meffert's спеціалізується на виробництві оригінальних, за принципом збирання та формою, механічних головоломок.


Більше головоломок Meffert's!!!

Японський тетраедр - В 1981 році японська компанія  Tomy Toys придбала права на виробництво іграшки. Країна, в якій знаходилась фірма виробник дала назву головоломці


Молдавська пірамідка - Логічно припустити, що головоломка отримала свою назву від країни, на території якої знаходилась фабрика, яка випускала іграшку на весь СРСР. Але стандартна логіка не завжди працює з головоломками і тим паче з СРСР. Молдавською Пірамідку назвали завдяки інженеру Кишинівського тракторного заводу Олександру Ординцю, який начебто винайшов її в 1981 році незадежно від Уве Мефферта. Не будемо ставити під сумнів факт винаходу, але зазначимо, що Ординець реалізував свою ідею на 9 років пізніше, коли Пірамідка Мефферта вже почала набувати світової популярності.

5f080c67c296t.jpg


Пірамідка Рубіка - Таку назву іграшка отримала через подібність до Кубика Рубика, хоча Ерно Рубик немає жодного відношення до Пірамідки. Цікаво, що заснована ним компанія Rubiks випускає оригінальні кубики та цікаві логічні ігри, але не випускає Пірамідку.


Пірамідка - Найпоширеніша назва, в якій захована одна геометрична помилка. Піраміда - це фігура зі сторонами трикутної форми і квадратом в основі. Піраміда з трикутною основою має назву Тетраедр. З точки зору геометрії головоломку правильно називати Тетраедр


Підсумуємо. Не важливо, як ви називаєте цю механічну головоломку. Головне: якісні пірамідки Мефферта, Японські тетраедри, Молдавські пірамідки, пірамідки Рубіка та просто Пірамідки ви зможете знайти в магазині kubik.in.ua! Більше пірамідок!!!

2b28b3477b1b4d36c4048ccd35928174ef2e965f.png


Возврат к списку