«Ticket to Ride: Європа» вважається класикою сучасних сімейних ігор. У грі вам належить прокладати залізничні маршрути з колій на землі та поромних переправ на морі, до того ж робити це швидше й вдаліше за своїх конкурентів.
Нововведення випуску «Ticket to Ride. Europe»:
- Залізничні станції сполучають побудовану суперником ділянку залізниці із вашим маршрутом;
- Пороми вимагають для побудови переправи обов'язково використовувати карти локомотива;
- Тунелі вимагають після того, як гравець зіграє карти для прокладення ділянки, відкрити три верхні карти з колоди вагонів. За кожну карту, колір якої збігається із кольором зіграних для побудови ділянки карт, учасник зобов'язаний зіграти ще одну таку карту вагона з руки або ж зіграти карту локомотива.
Перебіг гри.
Протягом раунду гравці ходять по черзі.
У свій хід гравець виконує одну з чотирьох дій на вибір:
-. Узяти карти вагонів. Ви можете або взяти дві карти згори колоди вагонів, або одну карту з колоди й одну карту з ряду відкритих карт, або ж одну карту локомотива з ряду відкритих карт. Звичайні карти вагонів завжди мають один колір, а карти локомотивів є джокерами, що є вагонами водночас всіх кольорів, а також допоможуть вам будувати переправи.
- Прокласти ділянку. Для цього гравець мусить мати достатньо карт відповідного кольору й достатньо фішок вагонів у запасі. Скиньте кількість карт вагонів кольору цієї ділянки, що відповідає кількості її комірок, і після цього розмістіть у кожну комірку одну фішку вагона свого кольору. Тунелі та переправи мають свої правила прокладання ділянок. Відразу після прокладання ділянки відзначте одержані переможні очки в залежності від її довжини на треку ПО.
- Узяти карти маршрутів. Візьміть 3 верхні карти з колоди маршрутів та залиште собі принаймні одну з них. Зверніть увагу, що карти маршрутів, які ви так і не встигли завершити протягом гри, принесуть штрафні очки під час фінального підрахунку ПО.
- Збудувати залізничну станцію у будь-якому місті, в якому ще немає станцій. Під час розміщення першої своєї станції гравець має заплатити за цю дію одну карту вагона будь-якого кольору до скиду, під час розміщення другої - дві, а під час розміщення третьої - три.
Гра триватиме декілька раундів, доки наприкінці ходу в одного з учасників не залишиться дві або менше фішок вагончиків. Відразу після цього розпочинається завершальний раунд, після якого йде підрахунок очок. Учасник із найбільшою кількістю переможних очок стає переможцем у грі.