Графік роботи:

Будні: 10:00–18:00

Сб-Нд: 11:00–18:00

0
Мій кошик
Каталог
Укр
Додайте товари до списку бажань

Танграм

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше спочатку дорожчі за назвою

Танграм

Танграм - головоломка гра, яка містить сім плоских деталей геометричної форми. До складу гри входить квадрат, два великі трикутники, два маленькі трикутники, один середнього розміру та паралелограм. Перше та основне завдання танграма це скласти всі сім елементів у квадрат. Танграм гра дуже давня і встигла помилуватися великою кількістю людей. Її картка із завданнями дуже велика і містить щонайменше 525 зображень. Головоломка містить і легкий рівень завдань і дуже складні геометричні фігури. Фігури із цих семи частин можуть зображати людину, тварин, інструменти, літери.

Умови гри досить прості. Геометричні деталі потрібно скласти так, щоб вони не накладалися одна на одну. Кожна фігура має обов'язково складатися з усіх семи дощечок. Здається, що така умова дотримуватися дуже легко, проте дуже часто потрібне зображення зрадливо складається тільки з п'яти або шести деталей. Тому, потрібно багато часу, щоб вирішити цю головоломку. А знаходження потрібного поєднання всіх семи елементів – завдання не з простих. Для спрощення головоломки можна замалювати силует потрібної фігури та підбирати усі шматочки вже по цьому силуету.

Історія танграма

Танграму приписують різні витоки країни. Хтось каже, що це сучасна гра дев'ятнадцятого століття, хтось знаходить початок у Стародавньому Китаї. Однак найпоширеніша версія - Китай. Існує думка, що китайський вид меблів яньцзиту є початком появи танграми. І вже пізніше меблі перетворилися на гру з тих же дощечок.

Не єдина теорія. Також вважається, що танграм одразу був придуманий як гра. Незважаючи на те, що головоломку вважають винаходом дуже давнім, перші згадки про танграму датуються 1813 роком.

Як би там не було, достеменно відомо, що в Європі та Америці гра з'явилася 1802 року. Матеріал першого екземпляра - слонова кістка і зберігався він у шовковому чохлі. Назви у гри не було і особливих точних правил також. І ось уже в 1848 році президент Гарвардського університету, Томас Хілл, позначив гру, як головоломку для навчання геометрії і назвав її танграм.

Ні для кого не секрет, що письменник і в першу чергу математик, Льюїс Керрол, був високим шанувальником цієї головоломки. У нього, в одного з перших, була книжка із 323 завданнями до танграми. Вони й зараз відповідають сучасним карткам із фігурами. Наполеон також шукав рішення до завдань танграм під час свого вигнання на острові Святої Єлени. Проте, він мав із собою відповіді завдання, що дуже полегшує головоломку.

У чому користь танграма?

Гра торкається дуже багато аспектів у розвитку людини. Вона відноситься до геометричних завдань та сприяє розвитку просторового мислення. Крім цього, головоломка допомагає розвивати сприйняття, уваги, наочно-образного мислення, логіки та уяву, розуміння форми, кольору та величини. Танграм сприяє розвитку в дитини вміння грати за правилами та виконувати умови гри.

Крім того, що це неймовірно корисна головоломка для розвитку як дитини, так і дорослої, це ще й дуже цікава річ. Інтерес до неї не просто постійно підігрівався в суспільстві. Вона приваблювала багато великих уми людства. Гра затягує, вона є багатозадачною і не має одного варіанту рішення. Більше того, людина може вигадувати свої завдання до танграми.

Різновиди головоломки

Танграм роблять із різних матеріалів, розмір фігур також відрізняється, як і кольорова гама. Наприклад, міні головоломка Заморочка “Сім п'ятниць” - це той самий танграм лише маленького розміру.

Гру виготовляють із дерева найчастіше, але це також може бути пластик, картон, камінь, фетр. Зараз поширений танграм онлайн для тих, хто любить грати будь-коли. Деталі дрібниці часто випускають однотонними, з натурального дерева, наприклад. Для дитини, звичайно, буде цікавіше займатися яскравим кольоровим танграмом. Тому виробники стали робити багато різнокольорових барвистих варіантів.

Для зручності ігрового процесу почали створювати магнітний танграм. Танграм на магнітах дуже зручна штука для подорожей чи демонстрації головоломки на дошці у школі. Його можна повісити вдома на холодильник і щодня збирати по одній фігурі танграма, це триватиме понад рік!

Танграм в інтернет-магазині https://kubik.in.ua/

 • Танграм із натурального дерева від українського бренду “Точка складання”. Він містить 525 зображень різних фігур. Усі завдання поділені на категорії: людина, будинки, транспорт, тварини, птахи, морські тварини, алфавіт, цифри. Усі дощечки поміщені у дерев'яну коробочку.
 • Магнітний тангр від українського виробника. Кожен дерев'яний шматочок розфарбований у яскраві кольори, до них приклеєний магніт на звороті. Задачника до цього варіанта немає, у світі це далеко ще не проблема. Магнітики роблять рішення гри ще цікавіше.
 • Барвисті дерев'яні танграми різних розмірів у кадрі. У магазині Кубик є комплект 100x100 та 200x200.
 • Міні головоломка Заморочка. Маленькі компактні брусочки з натурального дерева в коробці, розміром із сірникову коробку.

У магазині Кубик купити танграм можна різних кольорів та розмірів. Доставка Київ та інші міста України дуже швидка. Ми маємо лише якісну, натуральну продукцію від українських виробників. Ми завжди раді допомогти вибрати який танграм купити та підібрати для вас найадекватніші ціни та кращу якість.

ᐈ Як збирати Танграм?

Танграм можна збирати без схем на вільну тему. Використовуючи уяву. Також є 525 схем збирання танграма. Найпростіша – зібрати квадрат.

ᐈ Який танграм буває?

Відрізняються танграми за матеріалом виготовлення. Може бути з дерева, пластику чи картону. Буває яскравий різнокольоровий. Танграм може бути на магнітах. Зі схемами складання або без.

ᐈ З якого віку можна грати в танграм?

Рекомендований вік 7+. Коли дитина може посидюче та уважно займатися головоломкою. Проте з 3-4 років можна пропонувати збирати базові фігури та знайомитися з грою.

 • Купити
  Увійдіть на сайт щоб
  додати товар в список бажань
 • Купити
  Увійдіть на сайт щоб
  додати товар в список бажань
 • Купити
  Увійдіть на сайт щоб
  додати товар в список бажань
Вгору