Як зібрати неокуб

Неокуб — магнітна іграшка-антистрес. З 216 неодимових кульок можна зібрати дуже багато різних фігур. Головне, потім повернути головоломку у кубічну форму. Розповідаємо, як зібрати неокуб та інші цікаві та нескладні фігури з магнітних кульок.

Неокуб

Неокуб - іграшка, що повністю складається з кулястих неодимових магнітів. Їх число, розмір і колір можуть змінюватись. Еталоном вважається неокуб із 216 кульок діаметром 5 мм.

Так як неодимові магніти дуже чутливі до впливів навколишнього середовища, їх покривають нікелем для захисту. Часто кульки додатково фарбують у яскраві кольори. Такі неокуби виглядають презентабельно, але зовсім не практичні. Через тертя між елементами фарба швидко стирається та залишається на руках. Тому ми рекомендуємо зупиняти свій вибір на класичній іграшці.

ІСТОРІЯ

  • 1983. Корпорація General Motors створила магнітний сплав неодим-залізо-бір і почала випуск неодимових магнітів
  • Початок 2000-х. Американський економіст Кріс Реда вигадав неокуб. Він замовив з Китаю пробну партію на 250 кубів і почав активно просувати свій винахід на Facebook та YouTube.
  • 2008. Перша хвиля популярності. Іграшка швидко стала набувати популярності по всьому світу. Інтерес до неокубу виявляли у сфері освіти. Вчителі використовували його як наочний зразок для побудови об'ємних фігур. Відео процесу складання фігур з неокуба стало трендом на YouTube
  • .2019. Нова хвиля популярності. Повернення тренду на відео з неокубом. До YouTube додалися Instagram та TikTok.
  • Коротка інструкція
  • Неокуб можна зібрати в безліч форм. Як писав сам творець головоломки: «Математично це щось страшенно нескінченне». Але головна навичка для кожного власника іграшки-це складання в кубічну форму з будь-якого положення.

Для цього існує певний алгоритм:

  • Збираємо усі елементи в одну довгу лінію.
  • Ділимо лінію на 3 рівні частини. З'єднуємо частини між собою, щоб вийшов прямокутник заввишки 3 кульки.
  • Ділимо прямокутник навпіл і збираємо у прямокутник заввишки 6 кульок.
  • Відміряємо 6 кульок у довжину і загинаємо їх. Продовжуємо загинати відрізки довжиною 6 кульок з різних сторін.
  • Після кількох повторень у нас виходить куб 6 кульок завдовжки, 6 завширшки і 6 заввишки.

Для складання неокуба рекомендуємо запастися лінійкою або пластиковою карткою. За допомогою таких нехитрих пристроїв ви зможете акуратніше з'єднувати та роз'єднувати магніти, які бувають дуже неслухняними. Також для складання неокуба вам знадобиться запас терпіння, адже для правильного поводження з іграшкою потрібно виробити вправність. Тому зібрати куб із першого разу виходить далеко не у всіх.

Що ще можна зібрати

Помилкове уявлення, що з неокуба можна зібрати лише одну фігуру все ще є поширеним. І думка про те, що неокуб це одноразова іграшка відштовхує багатьох зацікавлених людей від покупки цієї головоломки. Як уже говорилося вище, одна з головних особливостей іграшки - це безмежний простір для вашої уяви. Якщо ви вже навчилися збирати неокуб, то можете спробувати навчитися збирати найрізноманітніші фігури. Ми зробили невелику добірку цікавих конструкцій, які досить легко збираються.

ПІРАМІДА

Розділіть неокуб на квадрати 6х6, 5х5, 4х4, 3х4, 2х2. Акуратно збираємо їх таким чином, щоб найбільший квадрат сформував основу піраміди, а найменший вершину.

ЗІРКА

Неокуб ділимо на ланцюжки по 9 кульок. Кінці ланцюжка з'єднуємо та формуємо трикутник. Усього має вийти 20 трикутників. 5 трикутників збираємо у півсферу. Збираємо другу півсферу та з'єднуємо їх, формуючи центр. Збираємо попарно 10 трикутників, що залишилися, і збираємо промені для зірки нашої зірки. З'єднуємо промені та центр. Зірка готова!

ФОТОАПАРАТ

Збираємо прямокутник заввишки 4 кульки. Відраховуємо відрізок довжиною 22 кульки та від'єднуємо його. Формуємо прямокутник висотою 8 кульок і довжиною 22 кульки. Забираємо ще один ряд висоти. Отримуємо прямокутник 22х7. Звертаємо його вдвічі. Формуємо прямокутники 4х2 та 3х2. Накладаємо по черзі на лівий верхній кут великого прямокутника. Решту елементів ділимо на відрізки по 12 штук, формуємо кільця і складаємо об'єктив.

ІМПЕРСЬКИЙ Винищувач зі STAR WARS (ЗОРОВІ ВІЙНИ)

Збираємо 12 кілець по 5 кульок. Формуємо з них кулю. Збираємо ще чотири кільця по 5 кульок і накладаємо один на одного. У нас має вийти дві пари по два кільця. З'єднуємо їх із основою. Робимо кільце з 6 кульок і тричі його обмотуємо. Повторюємо той самий алгоритм з іншим кільцем. Приєднуємо їх до основи та летимо боротися з республікою!

Особливості неокубу

Головною особливістю неокубу є його безмежна варіативність. Як уже говорилося вище, головоломка відкриває широкий простір для вашої уяви.

Завдяки своїм розмірам неокуб дуже компактний та транспортабельний. Ви легко можете брати його на навчання, роботу, або грати в громадському транспорті. До того ж у нашому магазині неокуби продаються у спеціальному захисному боксі. Маючи такий бокс, ви можете не боятися, що втратите один чи кілька елементів.

Окремо варто звернути увагу на те, що при використанні неокубу потрібно стежити за всіма елементами, щоб уникнути втрат. Якщо у вас для повного комплекту не вистачає елементів, заповнити втрату буде складно. Купити такі магніти поштучно практично неможливо. Через наявність магнітів неокуб не можна підносити до електроніки та магнітних карток.

Неокуб здатний зменшити рівень стресу. Насамперед це твердження буде правильним для безцільного перебирання іграшки. Просто стискаючи куб у долоні і надаючи йому різні абстрактні форми, ви розвиваєте свою моторику і заспокоюєте нерви. Якщо ж говорити про націлену збірку фігур з неокуба, то на початкових етапах іграшка може стати сильним подразником. Але використовуючи терпіння та нашу інструкцію у вас все вийде!

Акцентуємо вашу увагу на тому, що неокуб – це доросла іграшка. Рекомендований вік віком від 14 років. Попадання магнітів до організму дитини може призвести до дуже серйозних наслідків. Тому купуючи неокуб за бажанням дитини, або маючи вдома дітей молодших вікових груп, проведіть невеликий інструктаж про правила використання головоломки. Через наявність магнітів не можна підносити до електроніки та магнітних карток.