Що робити, коли нудно вдома? Чим зайнятися в умовах карантину, канікул, відпустки

В умовах карантину, канікул чи відпустки ми часто не можемо вигадати собі справу для дозвілля. Що робити, коли нудно вдома та справи все вже давно зроблено?

 • Що робити коли нудно вдома одному
 • Що робити вдома вдвох
 • Що робити вдома із подругою
 • Що робити вдома з другом
 • Що робити вдома компанії
 • Чим зайняти дитину з користю
 • Чим зайняти дитину 1-2-3-4 років
 • Чим зайняти дитину 5-7 років
 • Чим зайняти дитину 8-10 років
 • Чим зайняти підлітка 11-15 років

Коли збирання проводилося вже кілька разів, робота виконана, кіт три рази нагодований і сорочки п'ять разів прасовані, що залишається ще робити під час канікул чи відпустки? Дозвілля організувати ще складніше у ситуації карантину. Якщо ми змушені сидіти вдома та розважати себе самі.

Звичайно, завжди є серіали, комп'ютерні ігри або скролл стрічки соціальних мереж по десятому колу. А як же користь? Як у таких умовах не почати деградувати, розвивати свій інтелект, вчитися чогось нового, і при цьому отримувати задоволення. Можна записатися на онлайн-курси, дивитися вебінари, читати книги та слухати лекції. Це напевно дасть свої результати і стане в нагоді в майбутньому. А як же відпочинок, спитаєте ви? Не весь час працювати, вчиться, вчиться, працювати.

Розвиток може відбуватися і у формі гри, з веселощами і захопленістю разом з головоломками, настільними іграми, логічними завданнями та іншими штуками, що розвивають.

Що робити коли нудно вдома одному

Багато хто запитає що робити коли нудно вдома одному. Коли немає компанії для настільних ігор, нема з ким побалакати в перервах між роботою і холодильником, нікому поскаржитися про нудьгу в період карантину або відпустки. Повірте, з іграми-головоломками одному будинку нудно не буде.


Наприклад, можна познайомитися із захоплюючими багатозадачними іграми ThinkFun. Це логічні ігри на одного із завданнями на картках різного рівня складності. Такі собі смартгеймс для будь-якого віку від 5 до 100 років, які розвивають просторове мислення, логіку, увагу, допомагають знайомитися з поняттями фізики та математики, виходити за межі стандартного мислення і просто захоплюють з перших хвилин.


Знаменита гра Час Пік, аналог якої давно є вже і в смартфонах, виявляється досить непростим. Особливо якщо ви ще й водій, буде корисно зрозуміти як звільнити собі місце в таких заторах. Інша крута головоломка цієї серії – Гудіні. Сорок заплутаних завдань, складні рішення, нестандартний підхід до розгадки. Крім серії ігор-головоломок, одному будинку можна вирішувати і прості металеві чи дерев'яні екземпляри. Наприклад, популярний японський бренд Huzzle Puzzle – це литі складні головоломки з металу різних рівнів складності. Невеликі, тактильні і складні штуковини будуть ламати вам мозок не один день.


З дерев'яних спробуйте спочатку Заморочки. Це маленькі кишенькові коробочки, усередині яких є невеликі шматочки з дерева. Свого роду пазл, тільки цей пазл не простий. Впоравшись з ними, приступайте до багатозадачного та популярного на весь світ Танграму. 525 зображень, які потрібно зібрати із семи шматочків. Як бачите нудьгувати вдома одному не доведеться.

Що робити вдома вдвох

Удвох звичайно веселіше, але й тут потрібно піднатужитися і подумати, чим себе зайняти. Перегляд фільмів зі списку вже завершено, теми для суперечок вичерпані, спільне витрушування килима теж позаду. Що ж робити вдома у вільний час? Звичайно ж, час для настільних ігор для двох.

З ПОДРУГОЮ

Погодьтеся, застрягти вдома з удвох із подругою в карантин або на канікулах дуже весело. Можна балакати без угаву, грати на приставці, готувати разом і грати в настільні ігри. Наприклад, шахова гра Усі Королеви – відмінна стратегічна гра на двох. Або можна вибудувати найвищу Дженгу, пограти в шашки, створити колекцію з орігамі або пограти в захоплюючу гру Цвітнашки від фірми Рубікс. Принцип такий же як і в класичних цятках, тільки ось збирати потрібно по квітах і вдвох на швидкість. Влаштуйте ціле змагання з подругою вдома.

З ДРУГОМ

Для домашнього дозвілля вдвох з одним є чимало стратегічних ігор:

 • Просте та зрозуміле доміно. Шахи, нарди чи шашки.
 • Французька стратегія Коридор. Завдання гри в тому, щоби першим дійти своєю фішкою до протилежного поля. Вишиковуйте заплутані парканчики - коридори, щоб перешкодити противнику.
 • Захоплюючі, неймовірні Лазерні Шахи. Завдання вразити короля іншого гравця лазером та захищати свого. На сайті https://kubik.in.ua/ є докладний відеоогляд.
 • Адаптовані хрестики-нуліки у грі на двох - Чотири в ряд.

Що робити вдома компанії

У період карантину або канікул будинку компанії набагато веселіше. Тут уже можна і в штовхани пограти, і в міста чи крокодила. Маса настільних ігор випускається щорічно, від класичної відомої монополії до нових, нікому не відомих, але захоплюючих ігор.

Які ж можна зіграти на карантині будинку компанії:

Мало кому знайома гра-головоломка Свіш. Познайомившись із нею ближче, вже складно буде відірватися. Гра на просторове мислення та уяву, увагу та зіставлення простих форм та кольорів. Суперницький дух додасть вогню грі. Можна грати на те, хто наступний миє посуд вдома або готує вечерю.

 • Настільна гра Dobble – забавна універсальна гра для будь-якого віку. Прості правила, кілька сценаріїв, веселощі та різноманітність - те, що потрібно поки що сидиш удома.
 • Ерудит. Як щодо розширити свій словниковий запас та ще й у трьох мовах?
 • Еліас - це світ асоціацій, сміху та спроб зрозуміти як мислить інша людина. Забавне проведення в компанії будинку забезпечене.
 • Стратегічна настілка Каркассон. Потрібно подумати та прийняти виважене рішення. Де краще розмістити свій замок чи монастир, із ким об'єднати сили. Знадобиться кмітливість, стратегія, уміння домовитися чи навпаки ризикнути і піти у наступ, щоб захопити землю.
 • Уно – найпопулярніша у всьому світі гра! Весела, проста та швидка. У неї можна зіграти у перерві між роботою та справами по дому. Запустити одну партійку поки очікуєте замовлену додому піцу або поки закипає чайник. До речі, хто виграє той і йде до кур'єра))

Чим зайняти дитину з користю і щоб їй не було нудно

Собі розважити ми ще якось можемо, тим більше завжди є домашній клопіт, робота та інші справи. А як же бути з дітьми на карантині чи канікулах? Чим зайняти дитину з користю? Яку гру вигадати чи купити, щоб йому не було нудно? Хочеться, щоб діти продовжували розвиватися, залишаючись удома. Крім стандартного прочитання списку літератури на літо, виконання домашнього завдання та тренувань будь-який батько хоче організувати дозвілля дитини весело та з користю. Звичайно, дати до рук дітям смартфон чи планшет найлегший варіант. Або увімкнути мультфільми на цілий день. Однак ми пропонуємо вигадати щось цікавіше, що захопити і вас самих.

ЧИМ ЗАНЯТИ ДИТИНИ 1-2-3-4 РОКІВ:

 • Магнітні кубики Геомаг допоможуть зайняти дитину вдома. Відмінно підходять від року до 5 років для розвитку сенсомоторики, уяви, вивчення основних кольорів, форм та розмірів. Кубики можна складати у прості фігури, вежі або цілі картинки, як пазли. Можна вчитися рахувати магнітні кубики, розподіляти за кольорами і конструювати будь-які форми. А за рахунок ефекту магнетизму конструкції міцно триматимуться, і малюки отримуватимуть масу задоволення від клацання кубиків.
 • Змійка - стара добра, відома з дитинства змійка. Розвиває дрібну моторику та уяву дитини. Можна конструювати різні фігури чи просто проводити прості маніпуляції із нею.
 • Куля П'ятнашка. Дуже крута розвивашка для малюків на розвиток моторики. Діти вчаться зіставляти кольори, переклацюючи кульки по колу.
 • Ігри-головоломки "Зінго". Всім знайоме лото на вивчення англійської мови за картинками, цифрами та рахунками. Діти легко запам'ятовують нові слова та цифри, вчаться зіставляти картинки між собою. У цю гру можна грати вдома всією сім'єю, можна вдвох, а можна й одному заповнювати картку фішками. Зінго сподобається і батькам, і дітям.

ЧИМ ЗАНЯТИ ДИТИНИ 5-7 РОКІВ:

 • Цікава гра на логіку, рахунок та прості знання у фізиці - Балансуючі боби. Цією грою можна зайняти не лише дитину 5-7 років, а й дорослих. Багатозадачний балансир - динамічне та веселе заняття. Потрібно розставляти боби картками так, щоб вони тримали рівновагу.
 • Класичні пазли теж хороший варіант залишатися вдома і не нудьгувати, поки карантин чи канікули. Зайняти дитину з користю можна як звичайними пазлами, так і 3D моделями від Фрідолін. Це об'ємні пазли із щільного картону. Можна спробувати зібрати тварин, динозаврів, комах чи якусь машинку. Так що відповідь на питання "Що робити, коли нудно вдома?" - збирати пазли!
 • Ще одна цікава гра від американського бренду ThinkFun – Лазерний лабіринт. Розваги з лазером завжди захоплювали дітей, але тут не лише розвага. Лазерний лабіринт розвиває стратегічне мислення. За допомогою дзеркал потрібно направити лазер у кінцеву точку, не зачепивши на своєму шляху жодних перешкод.

ЧИМ ЗАНЯТИ ДИТИНИ 8-10 РОКІВ:

Зайняти дитину у 8-10 років вже набагато простіше. Діти у шкільному віці стають самостійнішими, у них з'являються свої інтереси та захоплення. З дітьми від 8 років легко можна грати в ті ж настільні ігри разом, коли вам нудно вдома в умовах карантину або канікул.

Як нове корисне захоплення, яке займе вашу дитину надовго можна спробувати кубик Рубіка. Ця всіма улюблена легендарна головоломка дуже корисна для розвитку моторики, просторового мислення та уяви, логіки та гарної пам'яті. Коли дитині нудно вдома, вона може навчитися збирати кубик.

Є багато відео інструкцій і формул, вчителі, які проводять уроки навіть по скайпу. Кубик можна навчитися збирати як просто собі так і на швидкість. Після стандартного кубика 3x3 можна розпочинати вивчення інших механічних головоломок. Таких як пірамідка, дзеркальний кубик, 2x2, 4x4, ск'юб або мегамінкс. Варіацій рубика зараз маса, величезна різноманітність та відмінний вибір можна знайти у магазині Кубик.

Крім механічних головоломок, можна зацікавити дитину вдома та іншими іграми. Наприклад, магнітний конструктор Geomag серії Mechanics. З цим конструктором дитина зможе власноруч спроектувати та створити рухливі споруди, пізнавати основи механіки та магнетизму.

Напевно, ви не знайомі з таким класним європейським брендом, як Recent Toys. Вони випускають багато цікавих ігор-головоломок для дітей від 8 років. В основному це головоломки, пов'язані з просторовими завданнями, моторикою, математичні та логічні. Є головоломки з вузлами, дзеркальні пазли та судоку гри. Гра Ікосок відрізняється тим, що в неї можна грати нескінченно. Ви самі щоразу змінюєте її умови. Для початку потрібно випадково виставити всі дванадцять кнопок з цифрами на головоломці. Тепер розмістіть двадцять трикутників з точками так, щоб сума всіх точок навколо кожної кнопки дорівнювала цифрі на ній. Ось така цікава гра, заразом і математика підтягнеться за час поки ви вдома.

ЧИМ ЗАНЯТИ ПІДЛІТКА 10-15 РОКІВ:

Коли канікули чи відпустка проходить вдома, чи взагалі потрібно сидіти вдома в умовах карантину зайняти підлітка 10-15 років найскладніше. Адже їм хочеться надвір, хочеться бачитися з однолітками. Спілкування, дружба та романтичні відносини – основне, що їх хвилює в цьому віці. І це чудово! Але як же все-таки зайняти підлітків вдома? Один із варіантів, як можна зачепити дитину – це челендж, виклик. Створити виклик підлітку – вирішити головоломку чи завдання. Наприклад, логічні Завдання змусять напружитися, попрацювати мізками, пофантазувати та вийти за рамки стандартного мислення. А якщо ще й посперечатися, що ви вирішите це завдання першими. Або той, хто її вирішить, виграє щось мотивуюче, то можна не сумніватися - це зацікавить підлітка.

Не тільки логічні завдання можуть зайняти дітей віком від 10 років. Запропонуйте їм зайнятися моделюванням. Металеві моделі від Metal Earth та машинки від Еврики дуже затягують. Спостерігати, як із маленьких незрозумілих шматочків виходить повноцінна машина, корабель чи улюблений супергерой заворожує.

Отже, як ви бачите, є чим зайнятися, коли нудно вдома в будь-якому віці. Навіть якщо ви залишилися вдома одні знайдеться кілька корисних і цікавих ігор або головоломок. З компанією буде цікаво зіграти в настільні ігри, з малюками позбирати конструктор, а зі школярами навчитися складати кубик Рубіка. Все це і не тільки ви знайдете на веб-сайті https://kubik.in.ua/. Великий вибір корисних занять вдома в період карантину або канікул для дітей та дорослих.